Kui palju taksid trenni vajavad?

Sisukord:

Anonim

Meie koeri tuleb regulaarselt treenida, olenemata nende suurusest, kuid proovimine välja mõelda, kui palju treeningut iga päev vaja on, võib olla väljakutse. Treeninguvajadused võivad sõltuda koera tõust, teie koera suurusest ja kutsika vanusest, nii et see, mis sobib ühele koerale, ei pruugi sobida teisele. Kui olete taksiomanik, olete tõenäoliselt huvitatud sellest, kui palju taksid trenni vajavad.

Vastus varieerub olenev alt sellest, kas teil on tavaline taks või kääbustaks, ning teie koera vanusest ja tervisest, kuidüldiselt nõuavad täiskasvanud taksid iga päev 30–50 minutit treeningut. kääbustaksid, kes on selle spektri alumises otsas. Allpool leiate lisateavet oma lemmiklooma treeningvajaduste kohta, seega lugege edasi!

Kui palju treeningut vajab taksi kutsikas?

Vaatamata oma väikesele kasvule on taksid üsna aktiivsed, seega on oluline kogu see energia välja tuua konstruktiivsel viisil, näiteks jalutades ja mängides. Kuid nende väike suurus ja lühikesed jalad tähendavad, et nad vajavad vähem treeningut kui suured koeratõud. Ja mis puutub taksikoera kutsikatesse, siis peate olema ettevaatlik, et te ei treeniks neid üle, kuna sellel koeratõul on suurem tõenäosus seljaprobleemide tekkeks. Lihas-skeleti süsteemi arendamiseks vajavad nad mõõdukat treeningut, kuid vältige tugevat mõju, nagu hüpped ja trepid. Suurendage järk-järgult treeningut, kuni nad jõuavad täiskasvanuks, ja jätkake seejärel aktiivset elustiili.

Üldine rusikareegel kutsikate treenimisel on treenida 5 minutit iga kuu vanuse kohta. Seega, kui teie koer on 7 kuud vana, viiksite temaga 35-minutilise jalutuskäigu. Tehke seda seni, kuni nad saavad 10–12 kuu vanuseks; seejärel võite hakata neid treenima nii kaua, kui täiskasvanud taksid vajavad. Ja pidage meeles, et see harjutus on ametlik, näiteks jalutuskäigud. Mänguaega siin ei loeta.

taks trennis

Parimad harjutused taksikoertele

Kuna seljaprobleemide vältimiseks peate oma taksi ja treenimise osas olema väga täpne, siis millised on parimad viisid tagamaks, et teie koer saaks iga päev piisav alt tegevust? Siin on mõned suurepärased viisid, kuidas oma lemmiklooma treenida, et hoida teda tervena, ilma selga ja selgroogu üle pingutamata – pidage meeles, et lemmikloom ei hüppaks asjadele ja ei hüppaks ega jookseks liiga kaua!

• Kõnnid. Taksikoeraga tuleks jalutada iga päev (kui see ajaliselt paremini toimib, võite selle jagada kaheks jalutuskäiguks päevas).
  • Mänguasjad. Kui hankite oma koerale mänguasju, mis meeldivad tema loomulikele instinktidele, hoiab ta mängimise ajal rõõmus ja kaasahaarav. Taksid naudivad kaevamist, nii et puslemänguasjad, kus nad seda saavad teha, on nende jaoks suurepärane valik. Nautida saavad ka mänguasjad, nagu flirdipulk, mis rakendavad nende saagiinstinkti.
  • Fetch. Peate seda mängu veidi kohandama, et see sobiks oma kutsika suurusega, et ta ei jookseks pikki vahemaid – proovige pall veeretada osaliselt üle pigem ruumi, kui frisbeed poolele väljakule viskama, kuid see mäng on suurepärane nende aktiivsena hoidmiseks ja meeldetuletamiseks. Samuti õpetab see teie koerale, kuidas hankida esemeid ja käske, näiteks „drop it”.
  • Takistuste/agilityrajad. Kuigi taksid ei tohiks hüpata ega distantse joosta, on taksid uskumatult väledad ja neile meeldib omatehtud tunnelirajal noolata.

Viimased mõtted

Taksid, nagu enamik koeri, vajavad iga päev palju liikumist. Kui kaua teie lemmikloom treenima peab, sõltub tema suurusest, tervisest ja vanusest. Kääbustaksid vajavad päevas vaid 30–35 minutit, tavalised taksid aga umbes 50 minutit päevas. Kui teil on aga taksi kutsikas, peate alustama tema treeningrežiimi väikeselt (5 minutit iga kuu kohta, kuni nad saavad täiskasvanuks); vastasel juhul on teil suurem risk seljaprobleemide tekkeks.

Taksid ei tohiks hüpata, kuna neil on kalduvus seljaprobleemidele; nad pole ka ehitatud pikkade vahemaade jooksmiseks. See tähendab nende jaoks ohutute harjutuste kaasamist nende igapäevaellu. Jalutuskäigud on suurepärased, nagu ka tõmbamismängud ja takistus-/agilityrajad. Mänguasjad, mis mängivad oma loomulikke instinkte, pakuvad ka palju nalja ja tegevust.